Zaktualizowano: 2019, lipiec 20

Wszystko, co musisz wiedzieć o zmarszczkach brwi

Wszystko, co musisz wiedzieć o zmarszczkach brwi

Co to są linie zmarszczki?

Kiedy między brwiami pojawiają się pionowe linie, określa się je jako zmarszczki. Często błędne jest przekonanie, że zmarszczki, które tworzą się nad brwiami na czole, są zmarszczkami. Te linie są zwykle nazywane linie zmartwień. Linie zmarszczki są bardziej szczegółowo nazywane zmarszczki gładzizny. Zmarszczki mogą pojawić się w każdym wieku. Niektórzy ludzie zaczynają je dostrzegać w wieku 20 lat. Może to być szok, ponieważ wiele osób wyobraża sobie, że będą znacznie starsze, gdy zaczną się rozwijać te zmarszczki. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec rozwojowi zmarszczek. Są też rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć widoczność zmarszczek, od pomocy dostępnej bez recepty po pomoc bardziej inwazyjną.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie są przyczyny zmarszczek?

Największym czynnikiem przyczyniającym się do powstawania zmarszczek jest skóra uszkodzona przez słońce. Po uszkodzeniu skóry i interakcji z mięśniami twarzy pojawiają się zmarszczki. Słońce rozkłada kolagen i elastynę, a skóra staje się cieńsza. Kiedy to nastąpi, Twoja skóra nie pozostanie gładka i napięta, tak jak przed uszkodzeniem.

Inną przyczyną zmarszczek jest naturalny Proces starzenia się. Wraz z wiekiem skóra właściwa, która jest wewnętrzną warstwą skóry, cienka i komórkowa dzieli się mniej. Zarówno elastyna, jak i włókna skóry rozluźniają się, powodując utratę elastyczności skóry. Wraz z wiekiem Twoja skóra będzie również mniej nawilżać. Palenie powoduje również szybsze starzenie się skóry, w tym powstawanie zmarszczek.

Jak pozbyć się zmarszczek?

Jak pozbyć się zmarszczek

Zmarszczki mogą nadać twarzy smutny wygląd, niezależnie od tego, jak naprawdę się czują. Według Discovery Health istnieje kilka metod leczenia, które mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek, ale żadna z wymienionych przez nich metod nie jest skuteczna. Metody te obejmują płyny, kremy, mikrodermabrazja, peelingi kwasowe, głębokie peelingi chemiczne i dermabrazja. Aby całkowicie pozbyć się zmarszczek, zdecydowanie potrzebny jest dermatolog.

Zabieg jest tylko nieznacznie bolesny i wykonywany jest w gabinecie lekarskim w trybie ambulatoryjnym. Zabiegi redukujące zmarszczki zwykle nie są objęte ubezpieczeniem, ponieważ nie są uważane za kluczową potrzebę. Botox jest prawdopodobnie najczęstszym sposobem neutralizacji zmarszczek. U większości pacjentów jeden zabieg trwa od trzech do czterech miesięcy. Wchłanialne wypełniacze do wstrzykiwań są również używane do zwalczania zmarszczek brwi i są jedyną zatwierdzoną rzeczą do naprawiania zmarszczek.

Fakty na temat zmarszczek?

Najlepszą metodą jest zapobieganie walka z zmarszczkamiJednak eksperci są zgodni, że wchłanialne wypełniacze do wstrzyknięć są najlepszą opcją ich korekty. Te wypełniacze do wstrzykiwań zawierają kolagen, żel kwasu hialuronowego, hydroksyloapatyt wapnia i kwas poli-L-mlekowy (PLLA). Efekty uboczne są zwykle łagodne i ustępują w ciągu tygodnia. U niektórych pechowych pacjentów efekty uboczne mogą trwać miesiące, a nawet lata, więc nie jest to lekarstwo, które należy lekceważyć. Niestety, często konieczne są wielokrotne zastrzyki, aby zwalczyć zmarszczki.

W przypadku pacjentów, którzy nie chcą powtarzać zastrzyków, może być możliwa operacja. Niektórzy pacjenci przechodzą lifting czoła, który będzie trwał latami. Leczenie zmarszczek czasami wymaga usunięcia lub zmiany części mięśnia.

Jak zmniejszyć zmarszczki w domu?

Jak zmniejszyć zmarszczki w domu

Zmarszczonym zmarszczkom często towarzyszy matowa cera, co może dodać do ogólnego zmęczonego lub smutnego wyglądu. Aby rozjaśnić cerę i zmniejszyć widoczność zmarszczek, złuszczaj skórę przynajmniej dwa razy w tygodniu. Niektóre schematy pielęgnacji skóry obejmują łagodny peeling do stosowania dwa razy dziennie. Złuszczaj skórę okrężnymi ruchami i pamiętaj o nawilżeniu i tonacji.

Różne oleje są związane z redukcja zmarszczekw tym olej kokosowy, olej z pestek winogron i oliwa z oliwek. Uważa się, że te oleje działają ze względu na ich naturalne przeciwutleniacze. Możesz również pomóc w zapobieganiu i zmniejszaniu widoczności zmarszczek i innych zmarszczek, włączając te i inne pokarmy bogate w przeciwutleniacze do codziennych posiłków. Zmarszczki są również częścią zmarszczek.Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była grubsza i wolna od zmarszczek, sprawdź Recenzja Plexaderm.

Jak zapobiegać zmarszczkom?

Możesz zrobić kilka rzeczy zapobiegaj zmarszczkom od formowania, co na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu, kłopotów i pieniędzy. Na początek upewnij się, że każdej nocy masz odpowiednią ilość snu. Dobry sen pomoże stymulować wzrost hormonów, co pomaga promować Kolagen i elastyna.

Zwróć uwagę na to, co robisz z twarzą w ciągu dnia. Czy często się marszczysz? Czasami ludzie marszczą brwi, gdy nie są szczególnie nieszczęśliwi. Na przykład, możesz marszczyć brwi, kiedy coś rozważasz. Stań się świadomy tego, kiedy i jak często marszczysz brwi i użyj tej świadomości, aby powstrzymać swój nawyk marszczenia brwi. Spróbuj zachować mięśnie twarzy tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe.

Unikaj bezpośredniego i pośredniego nasłonecznienia. Kiedy nie możesz, pamiętaj o stosowaniu środków ochrony, które powinny obejmować odzież ochronną, fryzury ochronne (np. Grzywka) i krem ​​przeciwsłoneczny (co najmniej SPF 15).

Linie botoksu i zmarszczki

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, Botox może być skutecznym narzędziem korygującym zmarszczki brwi. Należy pamiętać, że w przypadku nieprawidłowego podania mogą wystąpić skutki uboczne. Botox jest oczyszczoną formą botulizmu i istnieje ryzyko, że po wstrzyknięciu może rozprzestrzenić się na inne części ciała. Efekty uboczne obejmują opadające powieki, osłabienie mięśni, trudności w mówieniu, oddychaniu i połykaniu. Inne złe skutki uboczne to utrata kontroli nad pęcherzem i problemy ze wzrokiem, chociaż większość przypadków dotyczyła pacjenta otrzymującego zbyt dużą dawkę.

Wnioski

Ważne jest, abyś dbał o swoją skórę bez względu na wiek. Nie zostawiaj go, dopóki nie zobaczysz zmarszczek i innych zmarszczek. Podejmując niezbędne kroki w celu zapobiegania powstawaniu zmarszczek w młodym wieku, masz duże szanse na utrzymanie młodo wyglądającej skóry przez długi czas.

Jeśli widzisz zmarszczki brwi i rozważasz leczenie, upewnij się, że rozumiesz wszystkie dostępne opcje. Porozmawiaj z dermatologiem i zbadaj wszystkie metody leczenia, aby określić, która opcja leczenia jest dla Ciebie najlepsza. Możesz też sprawdzić Recenzje Lifecell co może pomóc Ci zawęzić wybór w zakresie zabiegów przeciwzmarszczkowych.

Podobne posty

Pokaż wszystkie