Zaktualizowano: 2019, lipiec 30

Zmarszczki ust - czym są linie ust lub linie palacza?

Zmarszczki ust - czym są linie ust lub linie palacza?

Co to są linie ust?

Linie warg mają wiele nazw: linie szminki, linie palacza, a nawet linie pionowe. Są oznaką starzenia się, która jest zwykle niepożądana.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz rozwinąć linie warg. Linie warg są zazwyczaj najbardziej widoczne nad górną wargą, ale znajdziesz także delikatniejsze linie pod dolną wargą.

Możesz zadawać sobie pytanie, czy i kiedy możesz spodziewać się zmarszczek warg. W tym artykule omówię przyczyny powstawania zmarszczek warg, sposoby pozbycia się zmarszczek warg i zapobiegania im, domowe środki zaradcze i inne opcje leczenia, specjalistyczny punkt widzenia na temat zmarszczek warg oraz inne przydatne informacje.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie są przyczyny pomarszczonych ust?

Podobnie jak w przypadku wszystkich zmarszczek, uszkodzenia spowodowane słońcem są główną przyczyną powstawania linii warg. Dlatego tak ważne jest, abyśmy na wczesnym etapie życia podjęli działania zapobiegawcze, zamiast czekać, aż szkody już zostaną wyrządzone.

Palenie może również powodować zmarszczki warg. Jak być może już wiesz, palenie zwiększa tempo starzenia się skóry. Dlatego tak często mówi się o liniach warg linie palacza.

Palenie powoduje również zmarszczki warg, ponieważ palacze zaciskają usta podczas palenia, a powtarzające się mimiki prawie zawsze powodują zmarszczek kiedy wystarczy.

Wreszcie niefortunny jest naturalny proces starzenia. Dzieci robią najróżniejsze miny bez chodzenia z nimi trwałe zmarszczkiAle z wiekiem nasza skóra traci naturalną elastyczność, a mięśnie twarzy zaczynają słabnąć, powodując, że drobne linie zamieniają się w głębsze zmarszczki.

Strona główna zadośćuczynienie za zmarszczki warg

Strona główna zadośćuczynienie za zmarszczki warg

Złuszczanie to pierwsza wskazówka. Ludzie często martwią się złuszczaniem skóry twarzy, zapominając o ustach.

Twój skóra ust może być inaczej, ale to nadal skóra. Możesz poszukać komercyjnych produktów zaprojektowanych specjalnie do pielęgnacji ust lub możesz zrobić własne.

Zawsze złuszczaj usta i skórę wokół ust. Usunięcie martwych komórek skóry natychmiast sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne.

Możesz również użyć wilgotnej myjki, delikatnie pocierając ją okrężnymi ruchami. Cukier i miód to doskonały domowy peeling.

Ważne jest również utrzymanie nawilżenia ust. Regularnie nakładaj dobry balsam do ust, upewniając się, że obszar wokół ust jest wykonywany w okresach, kiedy nie planujesz wyjść (np. Przed snem).

Poszukaj balsamu do ust, który zawiera przeciwutleniacze i włącz do swojej diety produkty bogate w przeciwutleniacze.

Jakie są środki zapobiegające zmarszczkom warg?

Najbardziej oczywistą metodą zapobiegania jest unikanie słońca. Kiedy wychodzisz na słońce, pamiętaj o zastosowaniu środków ochronnych.

Używaj produktów do ust, które zawierają SPF 15 i często powtarzaj. Panie powinny również stosować podkład z filtrem SPF 15, ale możesz nakładać krem ​​przeciwsłoneczny bezpośrednio na twarz. Możesz także nosić odzież ochronną, np. Czapki.

Pamiętaj, że niektóre fryzury, takie jak dłuższe włosy i grzywka, również zapewniają ochronę przed słońcem. Unikanie palaczy jest oczywiste, a jeśli palisz, naprawdę powinieneś rozważyć rzucenie palenia. W celu redukcji zmarszczek możesz również wybrać kremy na zmarszczki, takie jak Dermalift.

Eksperckie spojrzenie na linie ust

Witryna Mayo Clinic zawiera wiele dobrych informacji na temat wypełniacze linii twarzy. Niektóre z zabiegów, o których mówią, obejmują przeszczep kwasu hialuronowego, radiesse i tłuszczu.

Zabiegi z kwasem hialuronowym są dobre do zmiękczania zmarszczki wokół ust. Pacjenci planujący zabieg powinni unikać aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, preparatów ziołowych oraz wysokich dawek witaminy E. Restylane można stosować w przypadku drobnych zmarszczki ust, podczas gdy Juvderm jest dla bardziej surowych, głębszych linii.


Możesz również otrzymać radiesse za głębsze zmarszczki. Może być również stosowany do korygowania nierównowagi twarzy. Zastrzyki Radiesse mogą trwać nawet trzy lata, ale zastrzyki modelujące tylko rok.

W przypadku przeszczepu tłuszczu tłuszcz jest usuwany przez liposukcja z innej części ciała. Następnie jest wstrzykiwany w problematyczne obszary twarzy przez małe szczeliny.

Niestety zmiana może być tylko tymczasowa. Większość pacjentów musi mieć więcej niż jedną sesję, aby uzyskać pożądany wygląd. Różne kremy na zmarszczki pełnią różne funkcje, ale Plexaderm może pomóc w leczeniu kurzych łapek, zmarszczek, drobnych linii, starzenia się itp.

Kiedy powinieneś szukać opieki medycznej dla linii ust?

Nadszedł czas, aby zwrócić się o pomoc medyczną, gdy wypróbowałeś metody dostępne bez recepty i domowe sposoby z niewielkimi lub żadnymi skutkami. Oprócz zabiegów medycznych czasami są przepisywane kremy na zmarszczki może być pomocna.

Warto również udać się do dermatologa, gdy tylko zaczniesz widzieć drobne zmarszczki wokół ust. Dermatolog może powiedzieć, jak najlepiej zwalczyć i ewentualnie leczyć zmarszczki na ustach.

Proces starzenia to trudna sprawa. W każdej chwili może zacząć się pojawiać na naszych twarzach i dla każdego jest inny.

W niektórych przypadkach genetyka również odgrywa rolę w tym, jak szybko i gdzie pojawią się zmarszczki. Winne mogą być również twoje wybory dotyczące stylu życia. Pamiętaj, że nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć dbać o swoją skórę.

Możesz także czytać - Wszystko, co musisz wiedzieć o ćwiczeniach ust?

Podobne posty

Pokaż wszystkie