Zaktualizowano: 2019, 26 sierpnia

Fałdy nosowo-wargowe: przyczyny, oznaki i objawy, leczenie, zapobieganie i więcej

Bruzdy nosowo-wargowe są naturalne, gdy się uśmiechasz. Ale jeśli są głębokie, mogą natychmiast cię postarzać. Przeczytaj tutaj, jak leczyć i zapobiegać tym liniom!
Fałdy nosowo-wargowe: przyczyny, oznaki i objawy, leczenie, zapobieganie i więcej
Bruzdy nosowo-wargowe to linie po obu stronach ust, które rozciągają się od krawędzi nosa do zewnętrznych kącików ust. Dowiedz się więcej tutaj.

Co to są fałdy nosowo-wargowe?

Fałdy nosowo-wargowe są czasami określane jako uśmiech lub śmiech linie.

Najlepiej można je opisać jako dwie fałdy skórne po bokach nosa i kąciku ust.

Pomagają wyróżnić policzek i górną wargę, oddzielając je od siebie. Wraz z wiekiem fałd staje się wyraźniejszy.

Niektórym nie podoba się wygląd, podczas gdy inni uważają, że jest to naturalny i pożądany element starzenia się.

W tym artykule będziemy omawiać najczęstsze przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych, objawy przedmiotowe i podmiotowe z nimi związane, opinie ekspertów oraz to, czy Botox jest opcją leczenia.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie są najczęstsze przyczyny fałdów nosowo-wargowych?

Istnieje kilka ogólnych przyczyn wszelkiego rodzaju zmarszczek, a linie śmiechu nie różnią się od siebie.

Jedną z najczęstszych przyczyn jest uszkodzenie przez słońce. Zwykle spędzamy dużo czasu na słońcu, zwłaszcza gdy jesteśmy młodzi.

Jest to również czas, w którym zwykle ignorujemy to, co dzieje się z naszą skórą. Palenie jest kolejnym winowajcą.

Kiedy ktoś pali, zaciska usta, co może prowadzić do zmarszczki ust.

Substancje chemiczne zawarte w papierosach tytoniowych również przyspieszają proces starzenia aż o 20 procent. Wreszcie, mimika twarzy jest ogromną częścią przyczyny powstawania zmarszczek.

Jakie są oznaki i objawy związane z fałdami nosowo-wargowymi?

Linie śmiechu mogą się rozwijać w każdym wieku.

W rzeczywistości wielu z nas dorasta z lekką nutą linie śmiechu, ale dopiero gdy pogłębiają się i stają się bardziej wyraźne, stają się problemem dla niektórych ludzi.

Wszystkie zmarszczki są wypadkową wielu czynników. Jednym z czynników jest osłabienie mięśnie twarzy jak się starzejemy.

Wyraz twarzy również odgrywa ogromną rolę, więc jeśli dużo się uśmiechasz lub śmiejesz, istnieje szansa, że ​​w młodszym wieku rozwiniesz głębsze linie śmiechu. Bruzdy nosowo-wargowe mogą stać się bardziej widoczne już w latach 20. XX wieku.

Fakty dotyczące fałdów nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo-wargowe mogą stać się bardziej widoczne już w latach 20. XX wieku.

Jakie są najlepsze metody leczenia fałdów nosowo-wargowych?

Chirurgia plastyczna to najlepsze dostępne leczenie fałdów nosowo-wargowych. Daje najdłużej utrzymujące się rezultaty.

Istnieją trzy procedury, które są najczęściej stosowane jako leczenie korygujące. Czasami z tego powodu rozwijamy linie śmiechu obwisłe policzki.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być średni lifting. Aby uzyskać lepszy kontur twarzy, implanty policzkowe pomogą zmiękczyć górną część bruzd nosowo-wargowych.

Dzięki temu Twoja twarz będzie bardziej wyrazista. W przypadku ciężkich fałdów nosowo-wargowych większość lekarzy wybiera ich wycięcie. Dzięki tej procedurze fałdy są unoszone z twarzy.

Ekspertyzy dotyczące fałdów nosowo-wargowych

Według strony internetowej Mayo Clinic, grawitacja ciągnie nasza skóra spada z wiekiem.

Powoduje to spłaszczenie policzków. W tym samym czasie pacjenci mogą doświadczyć innych zmian twarzy, takich jak opadające powieki. Zmiany te mogą wywołać zmęczenie lub smutek, nawet jeśli pacjent nie czuje się w ten sposób.

Dla pacjentów, którzy zdecydują się na leczenie chirurgiczne, oto kilka informacji o tym, czego się spodziewać. Zastosowane zostanie znieczulenie ogólne.

W średni lifting, wykonuje się nacięcia w uszach, a także na linii dziąseł powyżej każdego górnego kła. Każde nacięcie w jamie ustnej otrzymuje szew mocujący do poduszki policzkowej i mocujący do skóry głowy.

Modernizacja w połowie może radykalnie zmienić Twój wygląd fizyczny. Na początku możesz zauważyć, że poduszka policzkowa wygląda na nadmiernie poprawioną, ale z czasem, gdy policzek się uspokoi, nabierze bardziej naturalnego wyglądu.

Na policzkach mogą pojawić się wgłębienia i na początku możesz mieć trudności z marszczeniem górnych warg, ale jest to tylko tymczasowe. Możesz również zobaczyć obrzęk i siniak wokół oczu oraz ból w policzkach.

Zmarszczki mogą pojawić się wszędzie, w okolicach ust, wokół nosa, oczu, szyi itp. Powinniśmy być zmuszeni dotrzeć do ich rozwiązania, którym można Plexaderm możesz dać temu szansę.

Ekspertyzy dotyczące fałdów nosowo-wargowych

Jeśli chodzi o leczenie bruzd nosowo-wargowych, leczenie chirurgiczne jest promykiem nadziei dla wielu osób cierpiących na tę chorobę.

Czy botoks może zapobiegać fałdom nosowo-wargowym?

Botox niekoniecznie jest najlepszą opcją leczenia bruzd nosowo-wargowych, ponieważ działa poprzez osłabienie mięśni.

Botox stosowany od oczu w dół może powodować poważne problemy z twarzą.

Problemy obejmują problemy z wyrazem twarzy i ruchem ust. Zaleca się wypełnienie linii śmiechu Restylane lub Juvederm zamiast.

Informacje o fałdach nosowo-wargowych

Wnioski

Jeśli nie masz pewności, jakie opcje są najlepsze dla Twojego fałdy nosowo-wargowe skonsultuj się z lekarzem.

W międzyczasie możesz spróbować zapobiec pojawianiu się zmarszczek śmiechu, dbając o skórę i zwracając uwagę na to, co robi Twoja twarz w ciągu dnia.

Istnieje kilka alternatywnych metod, których możesz używać w domu, ale możesz nie uzyskać takich samych wyników, jak w przypadku chirurgii plastycznej.

Ćwiczenia twarzy lub joga twarzy mogą być opcją dla Ciebie i jeśli jeszcze się nie rozwinąłeś głębokie linie śmiechu jednak warto rozważyć codzienne ćwiczenia twarzy. Możesz także pozbyć się zmarszczek, stosując kremy przeciwzmarszczkowe, np LifeCell.

Podobne posty

Pokaż wszystkie