Zaktualizowano: 2019, 21 sierpnia

Wszystko, co musisz wiedzieć o przedwczesnym starzeniu się i zmarszczkach

Wszystko, co musisz wiedzieć o przedwczesnym starzeniu się i zmarszczkach

Większość z nas zna termin anti-aging i być może słyszałeś o nim naturalny proces starzenia, ale przedwczesne starzenie się jest inne.

Przedwczesne starzenie się występuje wtedy, gdy skóra podlega nienaturalnemu procesowi starzenia, na przykład w wyniku ekstremalnej ekspozycji na słońce lub prowadzenia niezdrowego trybu życia. Nienaturalne starzenie się prawie zawsze jest spowodowane złymi nawykami.

Istnieją inne przyczyny przedwczesnego starzenia się skóry.
Niektóre osoby cierpią na schorzenia lub przyjmują leki, które postarzają skórę.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry.

W tym artykule omówimy najczęstsze przyczyny przedwczesnego starzenia się, na kogo jest bardziej narażone, powikłania i nie tylko.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie są najczęstsze przyczyny przedwczesnego starzenia się?

Jednym z największych błędów popełnionych przez wiele osób jest zniszczenie delikatnej skóry wokół oczu.

Pocieranie i ciągnięcie skóry w tym miejscu może spowodować ciemnienie. Pamiętaj, aby każdej nocy wysypiać się wystarczająco. Twoja skóra odnawia się i regeneruje podczas snu, a to nie może się zdarzyć, jeśli brakuje ci snu, którego potrzebuje twoje ciało.

Spanie na boku nie jest dobre dla skóry.
Może zepsuć skórę twarzy, co ostatecznie jest przyczyną powstawania zmarszczek. Może również powodować przeciąganie ust zmarszczki ust.

Zaciskamy usta, kiedy pijemy ze słomek i kiedy palimy. Mówiąc o tym, chemikalia zawarte w papierosach tytoniowych mogą również przedwcześnie postarzać skórę.

Przyczyny starzenia

Kto najbardziej cierpi z powodu przedwczesnego starzenia się?

Palacze i osoby często opalające się często cierpią z powodu przedwczesnego starzenia. Palenie i uszkodzenia słoneczne to dwa największe czynniki powodujące przedwczesne starzenie się.

Chociaż niektóre schorzenia powodują przedwczesne starzenie się, większość osób, które go doświadczają, codziennie dokonuje złych wyborów.

Na przykład osoby zażywające narkotyki, pijący i palacze będą się starzeć w przyspieszonym tempie.

Oznaki i objawy przedwczesnego starzenia się, na które należy zwrócić uwagę

Kiedy zaczynamy się starzeć, objawy są często pomijane, zwłaszcza dla tych z nas, którzy uważają, że są jeszcze za młodzi, aby się tym martwić.

Wiedza o tym, jakich znaków należy szukać, będzie dla ciebie korzystna, aby zatrzymać proces starzenia, zanim wymknie się on spod kontroli.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, obejmują sucha skóra, łaknienie soli, drażliwość i wybrzuszenie brzucha.

Należy również pamiętać, że nie wszystkie schorzenia skóry można podsumować jako „tylko wiek”.

Może być coś poważniejszego z twoim ciałem.

Jakie są możliwe komplikacje związane z przedwczesnym starzeniem się?

Jeśli Twoja skóra starzeje się przedwcześnie, istnieje dobry powód, by sądzić, że może to być spowodowane czymś (lub wieloma rzeczami), które robisz.

Mogą pojawić się poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak Zespół pomarszczonej skóry.

Na przykład, jeśli przedwczesne starzenie się jest spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce, możesz w późniejszym czasie otworzyć się na raka skóry. Palenie może również prowadzić do raka płuc.

Nadmierna ekspozycja na słońce

Jak rozpoznać przedwczesne starzenie się?

Szacunkowa długość życia wynosi 120 lat, jeśli wyeliminujesz czynnik chorobowy. Dlaczego więc ludzie wciąż umierają stosunkowo młodo?

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że eksperci bardziej skupiali się na lekach przeciwbólowych i zabiegach chirurgicznych, a mniej na odwracaniu procesu starzenia.

Jeśli dana osoba może powstrzymać przedwczesny proces starzenia, oczekuje się, że będzie żyła dłużej i będzie miała lepszą jakość życia.

Objawy przedwczesnego starzenia obejmują wypadanie włosów, osłabienie mięśni i utrata wzroku. Jedna z najczęstszych wiadomości to ból.

Może Ci się spodobać - Środki przeciwdziałające starzeniu się

Jakie jest leczenie przedwczesnego starzenia się?

Niektórzy profesjonaliści mówią ci, że po prostu się starzejesz, ale nie musisz tego akceptować.

Są rzeczy, które możesz zrobić, aby leczyć przedwczesne starzenie się. Na przykład zajrzyj do anti-aging terapia w połączeniu z medycyną komplementarną pomagającą odwrócić oznaki starzenia.

Powinieneś sprawdzić swój organizm pod kątem stanu antyoksydacyjnego, analizy trawiennej, funkcji układu odpornościowego, stanu hormonów, krążenia i innych markerów starzenia.

Następnie można ustalić kompleksowy program leczenia. Leczenie może obejmować terapie żywieniowe, kofaktory trawienne, wzmocnienie enzymów, zastępowanie hormonów i zmiany stylu życia.

Fakty dotyczące przedwczesnego starzenia się

Świecąca cera

Według artykułu opublikowanego przez Forbes, dermatolog Audrey Kunin mówi, że jednym z pierwszych objawów przedwczesnego starzenia się skóry jest zauważalna utrata promiennej cery.

Połącz to z cienie pod oczami, widoczne drobne linie lub obwisła skóra i masz oznaki przedwczesnego starzenia.

Tkankę kosmetyczną można poprawić, pijąc więcej wody, jedząc pokarmy bogate w witaminy i używając produkty przeciwstarzeniowe które zawierają kwas glikolowy i retinol.

Ponieważ nie wszystkie przedwczesne oznaki starzenia są związane tylko z wiekiem, ważne jest, aby zwracać uwagę na inne oznaki poważniejszych problemów.

Na przykład, jeśli zauważysz nietypowe swędzenie, krwawienie lub zmiana pieprzyka, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Jaki jest najlepszy krem ​​przeciwstarzeniowy dla kobiet?

Według magazynu Prevention, Garnier Nutritioniste to serum i nawilżacz w jednym. Serum wnika w skórę, dostarczając retinol, który spłyca zmarszczki.

Krem nawilżający ujędrnia skórę i nadaje jej młodzieńczy wygląd. Kolejnym zalecanym kremem jest Serum regenerujące zmarszczki, czyli lekkie serum oferowane klientom za rozsądną cenę. Zawiera również składniki retinolu i kwasu hialuronowego.

Kolejnym świetnym produktem, który polecają, jest NIA 24 Sun Damage Prevention UVA / UVB Sunscreen SPF 30.

Ten produkt zawiera dużą ilość niacyny, która pomaga zminimalizować plamy słoneczne.

Ceramidy i przeciwutleniacze pomagają chronić skórę przed przyszłymi uszkodzeniami słonecznymi.

Krem do skóry starzejącej się

Wnioski

Chociaż niektóre rzeczy są poza naszą kontrolą, możemy wiele zrobić, aby zapobiec występowaniu przedwczesnego starzenia.

A jeśli do tego momentu ignorowałeś przedwczesne starzenie, wiedz, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć pielęgnować swoją skórę.
Równie ważne jest, aby wiedzieć, że nie każde przedwczesne starzenie się jest tym, czym się wydaje.

Możesz mieć poważniejszy problem medyczny. Jeśli masz jakieś pytania lub nie jesteś pewien, porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Czytaj Dalej - Korzyści kwasu hialuronowego dla Twojej skóry

Podobne posty

Pokaż wszystkie