Zaktualizowano: 2019, 9 sierpnia

Igły do ​​skóry: dowiedz się wszystkiego o terapii indukcji kolagenem

Igły do ​​skóry: dowiedz się wszystkiego o terapii indukcji kolagenem

Igłowanie skóry polega na użyciu małego wałka wyposażonego w cienkie igły, które są kilkakrotnie zwijane w przód iw tył po skórze. Zabieg ten jest zwykle stosowany w celu poprawy tekstury skóry, kolorytu, linii i zmarszczek, blizn (takich jak blizny potrądzikowe) i napięcia skóry. Zachęca do produkcji kolagenu. Efekty igłowania skóry są trwalsze niż sztuczny kolagen do wstrzykiwań. Efekty nakłucia skóry mogą utrzymywać się do roku po zabiegu. Jest to zabieg, o którym niewiele osób wie. Chociaż dla niektórych może to brzmieć jak niepokojące doświadczenie, może być całkiem skuteczne.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Fakty dotyczące igłowania skóry

W leczeniu blizn potrądzikowych często stosuje się igłowanie skóry. Jest to również dobra opcja leczenia blizn pooperacyjnych, rozstępów, zmarszczek (szczególnie wokół ust i oczu), poprawiająca teksturę i napięcie skóry oraz utrata pigmentu skóry w wyniku blizn. Technika igłowania skóry jest znana w przemyśle medycznym pod kilkoma nazwami, w tym Dermarolling, Percutaneous Collagen Induction (PCI), Collagen Induction Therapy, Suche tatuaże i intradermabrazja. Został zapoczątkowany przez dr Andre Camiranda pod koniec lat 90. i nadal jest popularny.

Jak działa igłowanie skóry?

Jak działa igłowanie skóry

Ludzie często porównują igłowanie do akupunktury, chociaż nie jest to ta sama procedura. Podczas igłowania szybka maszyna cyfrowa, która wykonuje 150 do 230 nakłuć na sekundę, umieszcza małe igły w dolnej warstwie skóry właściwej. To przerywa już utworzony stary łańcuch kolagenu. Twoje ciało w naturalny sposób naprawia uszkodzenia, a efekt jest natychmiastowy. Gdy to nastąpi, Twoja skóra automatycznie zacznie wytwarzać nowy kolagen, tworząc nowe wiązania. Skóra wygładzi się do 80 procent. Zmarszczki zostaną z powrotem wypełnione, a drobne zmarszczki zostaną usunięte.

Czytaj także - Korzyści kwasu hialuronowego dla Twojej skóry

Jakie są korzyści i skutki uboczne igłowania skóry?

Needling skóry ma wiele zalet, zwłaszcza w porównaniu z bardziej inwazyjnymi zabiegami. Najważniejszą zaletą jest to, że naskórek pozostaje nienaruszony. Naskórek jest naturalną barierą ochronną skóry. Kolejną zaletą jest to, że wyniki są natychmiastowe. Istnieje kilka skutków ubocznych. Chociaż efekty igłowania są bardzo podobne do botoksu, rezultaty mogą utrzymywać się od jednego roku do czterech lat, a leczenie jest znacznie tańsze.

Co może leczyć igłowanie skóry?

Igłowanie skóry może być stosowane do leczenia każdego rodzaju blizn na twarzy, z wyjątkiem bliznowców lub wypukłych blizn, czerwonych blizn i świeżych blizn. Świetnie sprawdza się na blizny potrądzikowe, po oparzeniach, blizny pooperacyjne, takie jak plastyki brzucha i piersi, lifting twarzy, blizny pooperacyjne, po przeszczepach włosów, blizny po wypadkach samochodowych i rozstępy. Działa również na drobne linie i zmarszczki. Świetnie sprawdza się na zmarszczki twarzy, szyi i dłoni, może być również stosowany do leczenia dużych porów i plamy starcze.

Ekspertyzy dotyczące igłowania skóry

Ekspertyzy dotyczące igłowania skóry

Igłowanie ma również podobny wpływ jak leczenie laserem, chociaż działa szybciej i jest tańsze. Wyniki będą natychmiastowe, ale całkowite wyniki mogą zająć nawet tydzień, zanim naprawdę zaczną zauważać zmianę, i sześć do ośmiu tygodni w przypadku całkowitej zmiany. Szybkość gojenia się skóry zależy również od jej zdolności do leczenia. Twój wiek i układ odpornościowy również wpłyną na czas gojenia. Zmarszczki nie zawsze znikają całkowicie, ale będą wyglądać na bardziej płytkie i gładsze. Najlepsze jest to, że igłowanie jest w 100% naturalne.

Czy igłowanie skóry zwiększa kolagen?

Tak, igłowanie skóry w naturalny sposób zwiększa produkcję kolagenu. Blizny są wyraźnie mniej widoczne nawet o 50 do 80 procent, a zmarszczki nawet o 40 do 80 procent. Wiele osób wymaga od 2 do 4 zabiegów igłowania, aby uzyskać pożądany efekt końcowy. Po 4 do 6 tygodniach pacjent dowie się, czy chce lub potrzebuje kolejnej procedury igłowania. Igła do leczenia blizn zwykle trwa do końca życia pacjenta. Wyniki marszczeń są różne i zależą od twoich nawyków i wyborów dotyczących stylu życia. Zamiast tej terapii igłowej; możesz zwrócić się do kremów pod oczy w celu zmniejszenia zmarszczek, takich jak Plexaderm.

Jakie są potencjalne zagrożenia i powikłania związane z igłowaniem skóry?

Igłowanie skóry jest w 100% naturalne i naprawdę nie ma z tym żadnego ryzyka ani komplikacji. Nic nie jest wstrzykiwane do reakcje skórne i alergiczne rzadko występują skutki uboczne. Twój organizm natychmiast zareaguje na zabieg i zacznie produkować więcej kolagenu. Sprzęt używany do igłowania jest podobny do tego, który jest używany do makijażu permanentnego lub tatuażu. Techniki i standardy higieny są wysokie.

Może Ci się spodobać - Środki przeciwdziałające starzeniu się

Wnioski

Jeśli martwisz się drobnymi liniami i zmarszczkami lub bliznami na twarzy, igłowanie może być procedurą odpowiednią dla Ciebie. Cena igłowania skóry jest różna w zależności od miejsca, ale może się zdarzyć, że zapłacisz nawet 200 do 300 USD za zabieg.

Omów igłowanie ze swoim dermatologiem, aby ustalić, czy jest to procedura odpowiednia dla Ciebie. Upewnij się, że będziesz w stanie osiągnąć z nim wyniki, których szukasz, zanim zaczniesz nurkować.

Możesz również zajrzeć do najwyżej ocenianych recenzji kremów przeciwzmarszczkowych, takich jak Recenzja St. Ives Timeless Skin Moisturizer na naszej stronie, która może pomóc Ci w uzyskaniu zdrowej skóry.

Podobne posty

Pokaż wszystkie