Zaktualizowano: 2019, lipiec 20

Wszystko, co musisz wiedzieć o Anti-Aging

Wszystko, co musisz wiedzieć o Anti-Aging

Co to jest Anti-Aging?

Istnieje wiele różnych znaczeń przeciwdziałania efektom starzenia. Często pozostaje niezdefiniowany. Może to być mylące dla czytelników. Anti-aging odnosi się do spowolnienia, zapobiegania i odwracania procesu starzenia w środowisku naukowym. Jak dotąd nie ma sprawdzonej technologii medycznej, która spowalnia lub odwraca proces starzenia się człowieka. Obecnie nie ma również dostępnej metody określania, czy terapia przeciwstarzeniowa działa.

Medycyna przeciwstarzeniowa zajmuje się wczesnym wykrywaniem, profilaktyką i leczeniem chorób związanych z wiekiem w medycznej i renomowanej społeczności biznesowej. W odróżnieniu od walki z samym procesem starzenia, dostępnych jest wiele różnych strategii i terapii. Istnieją badania, które sugerują, że ograniczenie kalorii może zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu różnych schorzeń związanych z wiekiem.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie są przyczyny Anti-Aging?

Naturalny i nie tak naturalny proces starzenia wymaga stosowania metod przeciwstarzeniowych. Istnieje wiele zewnętrznych przyczyn starzejąca się skóra. Starzejąca się skóra wytwarza zmarszczki. SkinMedica TNS Rozświetlający krem ​​pod oczy może pomóc pozbyć się niepożądanych oznak starzenia. Ważne jest, abyś zrozumiał, jakie rzeczy możesz robić, a które mogą szkodzić Twojej skórze. Istnieje siedem typowych nawyków, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek na skórze:

 • Nie ma znaczenia, czy jesteś palaczem, czy spędzasz czas z palaczem, palenie powoduje szybsze starzenie się skóry. Wysusza również skórę. Zmarszczki powstają z powodu mimiki twarzy, która często pojawia się podczas stania w dymie (np. Mrużenie ust i tak dalej). Istnieją spekulacje, że palenie papierosów jest tak samo szkodliwe jak słońce.
 • Ekspozycja na słońce jest kolejnym ważnym czynnikiem. Wiele osób wychodzi na żywioły z niezabezpieczoną skórą. Skóra wystawiona na działanie słońca ma cętkowany wygląd. piegi czasami mogą zamienić się w plamy słoneczne, a nasza skóra może zacząć wyglądać jak skórzasta. Zwiększy się również zwiotczenie.
 • Wierz lub nie, ale unikanie regularnych ćwiczeń może również znacznie postarzać skórę. Ćwiczenia pomagają zachować jędrność skóry i przepływ krwi.
 • Narażenie na zimno to czwarta sytuacja, która powoduje uszkodzenie skóry. Zimna pogoda wysusza skórę, więc jeśli spędzasz w niej dużo czasu, koniecznie użyj dobrego kremu nawilżającego.
 • Alkohol rozszerza drobne naczynia krwionośne skóry. Częste spożywanie alkoholu może trwale uszkodzić naczynia krwionośne, co może spowodować zaczerwienienie.
 • Stres również przyczynia się do powstawania zmarszczek. Kiedy jesteśmy zestresowani, robimy miny, które mogą powodować zmarszczki.
 • Kiedy nie śpisz wystarczająco dużo, pod oczami tworzą się cienie, skóra może zacząć wiotczeć, a twarz może wyglądać na opuchniętą. Może się do tego przyczynić ciągły brak snu zmarszczki na twarzy.

Co to jest dieta przeciwstarzeniowa?

Co to jest dieta przeciwstarzeniowa

Według WebMD, włączenie pewnych pokarmów do zwykłego jedzenia może pomóc w zapobieganiu zmarszczkom.

 • Kolorowe owoce i warzywa zawierają niezbędne przeciwutleniacze, które pomagają zachować młody i zdrowy wygląd skóry. Wybieraj zielone warzywa liściaste, czerwone pomidory, jagody i marchewki, a wszystko to pomaga powstrzymać niestabilne cząsteczki przed uszkodzeniem zdrowej skóry.
 • Produkty pełnoziarniste są bogate w błonnik, który jest bardzo dobry dla skóry. Włącz do swojej diety dużo owsa, komosy ryżowej, jęczmienia, pszenicy i brązowego ryżu. Te produkty zmniejszają również ryzyko rozwoju cukrzycy typu II.
 • Jest wiele zalet przeciwstarzeniowych Omega-3, znajdujący się w oleju rybnym. Omega-3 chroni również serce, zmniejsza ryzyko udaru i może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera. Powinieneś dostać dwie porcje tygodniowo tłustych ryb.
 • Produkty mleczne zawierają wapń i wzbogaconą witaminę D, która ma kluczowe znaczenie dla mocnych kości.
 • Orzechy zawierają kwasy tłuszczowe. Przekąski orzechów mogą zmniejszyć ryzyko nadciśnienia i wysokiego poziomu cholesterolu nawet o 20%.
 • Fasola i soczewica dostarczają dużej ilości białka roślinnego. Stanowią dobrą alternatywę dla czerwonego mięsa, które zawiera tłuszcze nasycone, które mają związek z chorobami serca i cukrzycą.

Jak działają kremy przeciwdziałające efektom starzenia?

Kremy przeciwstarzeniowe to kremy do stosowania miejscowego, które są zwykle nakładane dwa razy dziennie na obszary problematyczne. Poniżej znajdziesz informacje o tym, co sprawia, że ​​te kremy są skuteczne:

 • Przeciwutleniacze - Zielona herbata i witamina E. Te składniki zapobiegają uszkodzeniom słonecznym.
 • Kwas hialuronowy - Ten składnik nasiąka wilgocią, skutecznie wypełniając zmarszczki tkanki.
 • Kwasy hydroksylowe - Ten składnik działa jak złuszczający, który pomaga usunąć starą skórę, aby zrobić miejsce dla nowej skóry.
 • Peptydy - Ten składnik ma zdolność zwiększania produkcji kolagenu.
 • Retinol - Jest to związek witaminy A, który zapobiega tworzeniu się związków rozkładających kolagen.

Jakie rodzaje skóry są związane z pielęgnacją skóry przeciwdziałającą efektom starzenia?

Należy wziąć pod uwagę pięć podstawowych typów skóry. Ustalenie, jaki rodzaj skóry należy do Ciebie, pomoże Ci wybrać najlepszą metodę pielęgnacja zmarszczek i zapobieganie.

 • Normalna skóra
 • Sucha skóra
 • Tłusta skóra
 • Skóra mieszana
 • Wrażliwa skóra

Co mówią eksperci

Anti-aging to nie tylko nowość, ale także ważny krok w utrzymaniu zdrowego organizmu. Ekspert ds. Małżeństw, Hellen Chen, sugeruje, że w związku łatwiej jest zachować zdrowie. Mówi, że pary małżeńskie żyją dłużej i dostosowują się do zdrowszych nawyków. Pojęcie to zostało zidentyfikowane w kilku niezależnych badaniach. W rzeczywistości małżeństwo może prowadzić do lepszych wyników we wszystkich aspektach życia.

Co jest potrzebne do zapobiegania starzeniu się?

Zapobieganie jest niezwykle ważne. Niektóre rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec oznakom starzenia, to ochrona skóry, gdy jesteś na zewnątrz. Ochrona skóry powinna obejmować również podróże samochodem, ponieważ promienie słoneczne mogą nadal uszkodzić skórę przez szybę samochodu, nawet w pochmurne dni. Planując spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zawsze noś odzież ochronną i krem ​​z filtrem SPF. Postępuj zgodnie z poranną i wieczorną pielęgnacją skóry, która obejmuje produkt oczyszczający, nawilżający i tonik. Unikaj dymu papierosowego, jedz zdrowo i dużo odpoczywaj każdej nocy. Wypróbowanie najlepiej ocenianych kremów na zmarszczki, takich jak Odrodzenie Murada może być również dobrą alternatywą dla uzyskania jędrnej skóry.

Faktem jest, że wszyscy się starzejemy. Po prostu nie możesz od tego uciec. Dla niektórych genetyka oznacza, że ​​starzejemy się wcześniej. W innych przypadkach oznakom starzenia można zapobiegać, przestrzegając prostych, zdrowych codziennych nawyków.

Podobne posty

Pokaż wszystkie