Zaktualizowano: 2019, 11 czerwca

Kolagen na zmarszczki: jak uzupełnić utracony kolagen?

Kolagen na zmarszczki: jak uzupełnić utracony kolagen?

Co to jest kolagen?

Rodzaj białka występującego w ciele ssaka nazywa się kolagenem. Kolagen ma charakter żylasty i łączy się i wspiera inne tkanki organizmu. Można wymienić skórę, kości, ścięgna, mięśnie i chrząstki. Kolagen jest również odpowiedzialny za podtrzymywanie narządów wewnętrznych ciała i znajduje się również w zębach.

Kolagen jest uważany za jeden z najpowszechniejszych rodzajów białek występujących w organizmie ssaków, nawet u ludzi. Podsumowując, prawie 25% białka organizmu to sam kolagen. Podobnie jak do łączenia wycinków z twardej deski w strukturę lub model, potrzebujemy kleju, aby kawałki się nie rozpadły, aby ciało i jego część pozostały nienaruszone, odpowiada za to kolagen.

Gdzie znajduje się kolagen?

Kolagen posiada dużą siłę rozciągającą i działa w sposób, który świadczy o tym, że bardzo różni się od wielu innych typów białek. Teraz przychodzi odpowiedź na pytanie: kolagen znajduje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz komórek. Włókna kolagenowe odgrywają znaczącą rolę w peryferyjnej strukturze komórek, ale są również obecne w ścianach wewnętrznych komórek.

W rzeczywistości kolagen działa wraz z elastyną, aby zapewnić odpowiednie wsparcie, jędrność i wigor tkankom ciała, czy to zewnętrznej skórze, czy mięśniom tworzącym narządy wewnętrzne. W rzeczywistości kolagen i elastyna są również ważne dla naczyń krwionośnych.

Kolagen łączy się z keratyną, składnikiem białkowym, aby zapewnić zewnętrzną skórę jędrność i elastyczność dlatego wraz ze starzeniem się organizmu ilość kolagenu zaczyna się zmniejszać, co prowadzi do powstawania zmarszczek i innych skutków starzenia się skóry, a przyczyną tego wszystkiego jest redukcja kolagenu.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Charakterystyka kolagenu

Aby lepiej zrozumieć kolagen i jego działanie, przyjrzyjmy się jego właściwościom:

 • Kolagen jest jednym z długich i włóknistych białek strukturalnych.
 • Działa inaczej niż Enzymy.
 • Kolagen jest odpowiedzialny za środowisko zewnątrzkomórkowe, które wspiera tkanki, zapewnia strukturę i jędrność komórkom, tkankom i ostatecznie narządom.
 • Kolagen ma dużą wytrzymałość na rozciąganie.
 • Istnieje ponad 25 rodzajów kolagenów, które naturalnie występują w organizmie.
 • Łączy się z keratyna aby zapewnić skórze siłę i elastyczność.
 • Jest jednym z głównych składników więzadeł, ścięgien, kości, chrząstki i skóry.
 • Za co odpowiada kolagen wytrzymałość naczynia krwionośnego.
 • Degradacja kolagenu prowadzi do rozluźnienia skóry wraz z powstawaniem zmarszczek.
 • Kolagen jest również obecny w soczewce oka i rogówce.
 • Kolagen ze względu na swoją siłę dodającą siły znajduje zastosowanie w zabiegach kosmetycznych i oparzeniowych.
 • Wykorzystywany jest również do mechanicznych zastosowań osłonek do wędlin i salami.

Skutki uboczne kolagenu

 • Rzadkie alergie
 • Ryzyko infekcji spowodowane przedostaniem się ciała obcego do skóry poprzez wstrzyknięcie kolagenu
 • Infekcja w miejscu wkłucia / wstrzyknięcia spowodowana niewłaściwą pielęgnacją
 • Blizny / ślady / wysypki
 • Ból i obrzęk
 • Zapalenia
 • Grudkowanie skóry w niektórych obszarach

Jak zastrzyki z kolagenu zwalczają zmarszczki?

Jak zastrzyki z kolagenu zwalczają zmarszczki

Zastrzyki z kolagenu w rzeczywistości przywracają naturalny kolagen skóry, który ostatecznie zaczyna się zmniejszać z powodu starzenia lub innych zaburzeń równowagi w organizmie. Ponieważ kolagen jest odpowiedzialny za jędrność i kontur skóry, przywraca jej naturalny urok, a wstrzyknięty w skórę kolagen zaczyna nadawać jej kształt i wzmacniać.

Zyderm i Zyplast to dwa produkty kolagenowe wyciągane z krów, które zastępują niedobór kolagenu w skórze. Kolagen Zyderm i Zyplast są zatem umiejscowione bezpośrednio pod skórą, w skórze właściwej, gdzie jest odbierany przez warstwę skóry jako własną. CosmoDerm i CosmoPlast są znowu dwoma substytutami białka, które w rzeczywistości są niczym innym jak bioinżynieryjnymi produktami kolagenu ludzkiego.

Nie zapomnij przejść testu skórnego przed takimi zastrzykami, aby dowiedzieć się o ewentualnych alergiach. Pamiętaj też, że cały proces jest przestrzegany i wykonywany przez przeszkolonego i doświadczonego profesjonalistę.

Jakie są dodatkowe formy kolagenu?

Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów i dodatkowych form kolagenu. W przypadku niedoboru kolagenu zawsze możesz się na nie udać. Poniżej przedstawiono dwa z tych typów w celach informacyjnych:

 • Zhydrolizowany kolagen
  Kolagen powstający w procesie hydrolizy nazywany jest kolagenem hydrolizowanym. Hydroliza to procedura, w której surowce są przekształcane w suplementy kolagenowe. Większość producentów tego samego używa do hydrolizy wysokotemperaturowych i stężonych kwasów, ponieważ jest to proces ekonomiczny; jedynym problemem jest wynik końcowy, który może również zawierać pozostałości. Jednak najczystszym sposobem hydrolizy kolagenu są enzymy proteolityczne, które zapewniają czystość rezultatów końcowych.
 • Kremy kolagenowe
  Istnieje szeroki rynek kremów kolagenowych, które określają indukcję kolagenu poprzez aplikację zewnętrzną. Jedyne o czym należy pamiętać to odpowiednia jakość i racjonalne wykorzystanie takiego produktu. Składniki aktywne w takich kremy na zmarszczki może przyczynić się do produkcji kolagenu i wygładzić zmarszczki skóry starszej.

5 sztuczek, aby rano zwiększyć kolagen w skórze

Czym różnią się kremy kolagenowe od kolagenu iniekcyjnego w celu zmniejszenia zmarszczek?

Kremy są lepsze w użyciu niż kolagen do wstrzykiwań, ponieważ ma mniejsze ryzyko infekcji. Ponadto zastrzyki z kolagenu mogą w końcu zacząć wytwarzać grudki na skórze, a zaufany krem ​​kolagenowy, jeśli jest racjonalnie stosowany, może pomóc rozluźnić i pomarszczoną skórę. Siniaki, krwawienie, alergie, obrzęk, ból itp. Są skutkami ubocznymi wstrzyknięć kolagenu, podczas gdy kremy kolagenowe są pod tym względem bezpieczniejsze. Chociaż przeniknięcie kolagenu do skóry przez pory jest prawie niemożliwe, dlatego aplikacja kremów kolagenowych jest bardzo powolnym i długim procesem. Spróbuj tego Origins GinZing Odświeżający krem ​​pod oczy które mogą pomóc w zapobieganiu efektowi starzenia lub cieniom pod oczami.

Kolagen jest podstawowym wymaganiem dla jędrność skóry a jego redukcja pojawi się ostatnio wraz z wiekiem. Odżywcza dieta bogata w białko, bezstresowy tryb życia i zdrowa rutyna mogą pomóc mu pozostać dłużej. Zdecydowanie więc zawsze lepiej jest uważać w sposób naturalny, niż dojść do etapu, w którym trzeba zdobyć wsparcie ze sztucznych źródeł.

Podobne posty

Pokaż wszystkie