Zaktualizowano: 2019, lipiec 20

Najlepsze zabiegi na twarz na zmarszczki i przebarwienia

Najlepsze zabiegi na twarz na zmarszczki i przebarwienia

Co to jest punkt wiekowy?

Plamy starcze, znane również jako plamy wątrobowe lub soczewki soczewicowate, to płaskie plamy, które zwykle pojawiają się na twarzy, dłoniach, ramionach i ramionach. Zazwyczaj są to szare, brązowe lub czarne plamki i różnią się wielkością. Obszary, w których się pojawiają, to również obszary ciała najczęściej narażone na działanie słońca.

Plamy starcze są powszechne u dorosłych w wieku powyżej 40 lat, jednak są pewne przypadki, w których może to dotyczyć również osób młodszych. W większości przypadków plamy starcze są nieszkodliwe i nie wymagają leczenia, chociaż dla niektórych osób mogą wyglądać jak guzki nowotworowe. Przeważnie są niepokojące dla ludzi ze względów kosmetycznych. W takim przypadku plamy starcze mogą czasami zostać rozjaśnione.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Co powoduje powstawanie plam starczych?

Według strony internetowej Mayo Clinic plamy starcze są głównie spowodowane wieloletnim wystawieniem na działanie promieni ultrafioletowych (UV) słonecznych. Reklama w telewizji solarium a lampy mogą również przyczyniać się do powstawania plam starczych. Światło UV przyspiesza produkcję melaniny, dzięki czemu powstaje Twoja opalenizna.

W ten sposób twoje ciało próbuje chronić się przed uszkodzeniem. Lata częstego długotrwałego przebywania na słońcu mogą powodować plamy starczektóre pojawiają się, gdy melanina gromadzi się lub jest wytwarzana w bardzo wysokich stężeniach. Ciało ludzkie czasami wytwarza większe ilości melaniny, gdy organizm starzeje się w naturalny sposób. Twój skład genetyczny może również przyczyniać się do powstawania plam starczych.

Jakie są objawy plam starczych?

Jakie są objawy plam starczych

Plamy starcze są często mylone ze zmianami nowotworowymi, jednak istnieje kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę, próbując określić, czy masz plamy starcze. Plamy starcze to owalne, płaskie obszary o różnej wielkości. Zazwyczaj są koloru brązowego, czarnego lub szarego i pojawiają się w obszarach skóry wystawionych na działanie słońca; zazwyczaj jest to tył dłoni, górna część stóp, ramiona twarzy i górna część pleców.

Mogą mieć wielkość od wielkości piega do większej niż pół cala średnicy. Plamy starcze czasami grupują się razem, co czyni je bardziej oczywistymi. Plamy starcze są bezbolesne. Osoby w wieku powyżej 40 lat mogą wymagać biopsji w celu potwierdzenia diagnozy.

Kto dostaje punkty wiekowe?

Każdy jest narażony na powstawanie plam starczych. Ponieważ piegi mogą mieć podłoże genetyczne, nie jest przesadą przekonanie, że plamy starcze mogą mieć również związek z genetyką. Plamy starcze mogą czasami wizualnie starzeć ludzi poza ich wiek. Chociaż plamy starcze (czasami nazywane również plamami słonecznymi) są również nazywane Plamy wątroby, tak naprawdę nie mają nic wspólnego z wątrobą.

W rzeczywistości nie mają one wiele wspólnego ze starością. Nawet u młodych ludzi czasami pojawiają się plamy starcze, jednak zazwyczaj dotykają one osoby w wieku powyżej 40 lat. Jedną z głównych przyczyn plam starczych jest ekspozycja na słońce. Zła dieta, brak ruchu i zła pielęgnacja skóry również mogą przyczyniać się do powstawania plam starczych.

Jakie są domowe środki zaradcze na miejsca starcze?

Należy się skupić na zapobieganiu. Unikaj ekspozycji na słońce, a jeśli musisz spędzać czas na słońcu, noś odzież ochronną i używaj filtrów przeciwsłonecznych. Pamiętaj, aby ponownie nakładać krem ​​przeciwsłoneczny co 2 godziny. Sok z cytryny jest czasami przyzwyczajony rozjaśnić plamy starcze naturalnie. Stosowany dwa razy dziennie wnika w skórę.

Jest to łagodny wybielacz, który powoli rozjaśnia plamy starcze. Olejek z drzewa herbacianego to kolejny domowy środek na plamy starcze. Można go nakładać bezpośrednio na plamy starcze. Olej z pestek winogron jest również czasami używany jako domowy środek. Co zaskakujące, maślanka jest również używana do usuwania plam starczych. Możesz także odkrywać Po prostu doskonały przegląd kremu co może pomóc w zapewnieniu takich samych korzyści.

Opinia eksperta

Według strony internetowej Mayo Clinic, w przypadku plam starczych należy udać się do lekarza, jeśli plamy starcze pociemniały lub zmieniły kolor. Zmiany te mogą być objawami czerniaka, który jest poważną postacią raka skóry. Jeśli zauważysz następujące zmiany skórne, powinieneś udać się do lekarza:

  • Skóra ciemno pigmentowana
  • Szybko rośnie
  • Ma nieregularną granicę
  • Ma niezwykłą kombinację kolorów
  • Towarzyszy mu świąd, zaczerwienienie, tkliwość lub krwawienie

Wnioski

Podobnie jak w przypadku wszystkich chorób skóry, plamom starczym można zapobiec, a zapobieganie jest często najlepszym sposobem ich zwalczania. Gdy już się rozwiną, pozbycie się ich może być niezwykle trudne. Jeśli zauważysz w nich dziwne lub nagłe zmiany, natychmiast zgłoś się do lekarza. To, co wygląda jak plamka wątroby, może być poważniejszym stanem. Oprócz tego powinieneś również szukać Recenzje LifeCell co może pomóc Ci zrozumieć, jak działa krem ​​przeciwzmarszczkowy.

Podobne posty

Pokaż wszystkie