Zaktualizowano: 2019, 29 czerwca

Zmarszczki i cienkie linie: przyczyny i środki zapobiegawcze, które powinieneś wiedzieć

Zmarszczki i cienkie linie: przyczyny i środki zapobiegawcze, które powinieneś wiedzieć

Wprowadzenie zmarszczek cienkich linii

Linie i zmarszczki twarzy powstają z powodu różnych czynników, w tym naturalnego procesu starzenia, uszkodzeń spowodowanych słońcem, ogólnych ruchów mięśni, grawitacji, urazów, operacji, trądziku, palenia i innych chorób skóry, które mają tendencję do powstawania blizn. Kiedy dochodzi do nieregularnego zgrubienia skóry właściwej, a także zmniejsza się ilość wody zatrzymanej w naskórku, pojawiają się drobne zmarszczki. Linie dynamiczne lub statyczne występują, gdy rozwijają się głębsze linie lub bruzdy.

Pojawiają się wraz z ruchem, takim jak uśmiech lub zmarszczka brwi. Dynamiczne linie ostatecznie stanie się statyczny. Statyczne linie pozostają niezmienione przy ruchu mięśni. Przykłady drobnych zmarszczek to kurze łapki wokół oczu, zmarszczki zmartwienia na zmarszczki na czole i zmarszczki między brwiami.

Ludzie też pytają

Jaka jest różnica między drobnymi liniami a zmarszczkami?
Co to jest Instant Wrinkle Reducer?
Czy kremy na zmarszczki naprawdę działają
Jaki jest główny składnik Instant Ageless?
Czym jest krem ​​Hydra Claire?
Jaki jest najlepszy krem ​​regenerujący zmarszczki?

Jakie są klasyfikacje cienkich linii?

Według Klasyfikacji cienkich linii i zmarszczek Glogau istnieją cztery klasyfikacje:

  • Łagodny - Niewielkie zmarszczki lub drobne linie wymagające niewielkiego makijażu
  • Umiarkowanego - wczesne oznaki zmarszczek; kompleks ziemisty, wymagający makijażu
  • zaawansowany - Ta forma zmarszczek jest trwalsza, wymaga specjalistycznego makijażu
  • ciężki - Na całej twarzy pojawiają się drobne zmarszczki. Obecne są również zmarszczki i bruzdy, a makijaż nie wystarcza do pokrycia

Przyczyny cienkich linii

Przyczyny cienkich linii
  • Kurze łapki: Śmiech i uśmiech powodują, że kurze łapki rozwijają się w zewnętrznych kącikach oczu. Dzieje się tak z powodu powtarzających się ruchów mięśni. Mrużenie oczu może również powodować kurze łapkiWiększość ludzi zauważa pierwsze oznaki starzenia wokół oczu. Zawsze należy nosić krem ​​przeciwsłoneczny na twarzy, aby uniknąć uszkodzeń słonecznych. Skóra wokół oczu jest najcieńszą skórą na ciele, co oznacza, że ​​jest ona bardziej podatna na zmarszczki. Możesz uzyskać pomoc w walce ze zmarszczkami za pomocą Plexaderm, który można wykorzystać do redukcji kurzych łapek, zmarszczek i drobnych linii itp.
  • Linie zmartwień: Chociaż eksperci nadal nie są pewni, czy zmarszczki są spowodowane zmarszczkami, nie można zaprzeczyć, że stres i zmarszczki są ze sobą powiązane. Każdy człowiek ma chromosomy, czyli struktury w naszych komórkach zawierające nasze geny. Regiony zwane telomerami znajdują się na końcu naszych chromosomów. Za każdym razem, gdy komórka rozszczepia się podczas mitozy, część telomeru jest tracona, a komórki nie mogą się dzielić po ograniczeniu telomeru. Im jesteśmy starsi, tym bardziej nasze komórki się podzieliły i tym krótsze są nasze telomery. Osoby, które doświadczają wysokiego poziomu stresu, mają krótsze telomery w szybszym czasie. Jest prawdopodobne, że ludzie mają zmarszczki z powodu naszego stylu życia i stresu, którego doświadczamy.
  • Marszczyć brwi: Głęboki zmarszczki może być spowodowane uszkodzeniem przez słońce i naturalnym procesem starzenia. Wraz z wiekiem i uszkodzeniem skóry skóra traci elastyczność. Makijaż genetyczny i hormony mogą również prowadzić do zmarszczek.

Jak zapobiegać zmarszczkom i cienkim liniom za pomocą kremów?

Istnieją pewne kontrowersje dotyczące tego, czy sucha skóra powoduje zmarszczki. Istnieją badania, które sugerują, że tak, ale wielu ekspertów uważa, że ​​to nieprawda. Mimo to używanie dobrego kremu nawilżającego może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry, co może pomóc w zapobieganiu zmarszczkom.

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoja skóra jest nawilżona bez względu na wiek. Chociaż nawilżanie ma tylko tymczasowy efekt, utrzymując elastyczność skóry, ostatecznie pomaga w tworzeniu się drobnych zmarszczek.


Retinoidy są prawdziwym środkiem przeciwstarzeniowym, z którym zgadza się wielu ekspertów. Retinoidy działają poprzez zwiększenie obrotu komórkowego w głębi skóry właściwej. Najlepsze wyniki uzyskasz stosując retinoidy na receptę, chociaż dostępne są dostępne bez recepty produkty z retinoidami.

Opinia eksperta ds. Zdrowia na drobne linie

Według WebMD, z pomocą przychodzi mi krem ​​do twarzy z kurkumą zredukować drobne linie na twarzy. Może również pomóc pozbyć się plam starczych. Kurkuma zawiera przeciwutleniacze. Właściwości tego kremu mogą pomóc w walce z oznakami starzenia.

Wraz z wiekiem cząsteczki, zwane wolnymi rodnikami, mogą uszkadzać błony komórkowe, manipulować DNA i ostatecznie zabijać komórki. Przeciwutleniacze pomagają zneutralizować te wolne rodniki, co może pomóc w walce z naturalnym procesem starzenia, w tym ze zmarszczkami. Kurkuma może również zmniejszyć obrzęk.

W innym artykule opublikowanym na WebMD ostatnie badania wykazały, że najważniejsze kroki w pielęgnacji skóry podejmowane są w wieku 20 i 30 lat. Te kroki określają, jak dobrze będzie się starzeć nasza skóra.

Zapobieganie cienkim liniom

Unikanie słońca to jeden z największych dostępnych sposobów zapobiegania. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest unikanie palenia. Połączenie palenia papierosów z uszkodzeniami słonecznymi zwiększa dziesięciokrotnie szansę na pojawienie się zmarszczek.

Wielu dermatologów uważa, że ​​używa produkty przeciwstarzeniowe w wieku 20 lat może być stratą czasu.

Bottom Line

Cienkie linie mogą pojawić się na każdym wieku. Niektórzy ludzie mają to szczęście, że osiągają wiek średni, zanim zaczną się pojawiać drobne zmarszczki, podczas gdy inni walczą wcześniej - nawet w późnych latach dwudziestych. Twoje codzienne wybory pomagają określić, kiedy i gdzie pojawią się drobne zmarszczki.

Rozpocznij działania zapobiegawcze tak wcześnie, jak to możliwe, ale pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie.
Możesz również nałożyć krem ​​przeciwzmarszczkowy na skórę, ale przed jego użyciem przeczytaj o najwyżej ocenianych recenzjach kremów przeciwzmarszczkowych, takich jak: Recenzja Beaute MD co może pomóc w uzyskaniu nieskazitelnej skóry.

Podobne posty

Pokaż wszystkie